Ośrodek Szkolenia Kierowców Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. w Warszawie powstał w 1964 r. To w pełni profesjonalny ośrodek szkoleniowy, który dysponuje nowoczesną flotą (w tym autobusy używane w komunikacji miejskiej, tj. pojazdy wielkopojemne/przegubowe z automatyczną skrzynią biegów), a także najbardziej kompetentną kadrą w Polsce – profesjonalni i doświadczeni instruktorzy oraz wykładowcy. Celem naszego Ośrodka jest przygotowanie Państwa do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego (zarówno w krajowym jak i międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy i osób).

W ofercie naszego Ośrodka znajdują się kursy na prawa jazdy kategorii zawodowych tj. C, C+E oraz D. Dla osób nieposiadających jeszcze praw jazdy z tych kategorii prowadzimy jazdy doszkalające.

Jednak Ośrodek Szkolenia Kierowców Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. to nie tylko kursy prawa jazdy, ale również kursy dokształcające dla kierowców wykonujących przewóz drogowy w zakresie Kwalifikacji Wstępnej oraz Szkolenia Okresowego.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu nauki jazdy kandydatów na kierowców zawodowych oraz kierowców z uwzględnieniem specyfiki pracy kierowcy komunikacji miejskiej. Osoby, które kończą szkolenia w naszym Ośrodku, są dobrze przygotowane do pracy od pierwszego dnia zatrudnienia w transporcie oraz, dodatkowo, w Miejskich Zakładach Autobusowych Sp. z o.o. przechodzą uproszczoną procedurę rekrutacji na kierowcę autobusu miejskiego. Nasza oferta jest przygotowana z myślą zarówno o klientach indywidualnych, jak i różnych instytucjach. Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. współpracują ze Stołecznym Urzędem Pracy, co otwiera przed Państwem możliwość refundacji kosztów kursów.

Kursy i szkolenia organizujemy w systemie modułowym – dlatego zajęcia możecie Państwo rozpocząć w dogodnym dla Państwa terminie.

 

Zajęcia teoretyczne:

Zajęcia teoretyczne prowadzimy w Warszawie, ul. Woronicza 29 (parter biurowca zajezdni Woronicza):

  • kursy dla kandydatów na kierowców kat. C i D prawa jazdy prowadzimy przez kolejne trzy dni robocze od daty rozpoczęcia kursu podanej w terminach szkolenia,
  • kursy kwalifikacji wstępnej przyspieszonej prowadzimy przez kolejne 19 dni roboczych od daty rozpoczęcia kursu podanej w terminach szkolenia,
  • szkolenia okresowego kierowców rozpoczynamy w każdy poniedziałek.


Zajęcia praktyczne:

Zajęcia prowadzone są w godzinach dostosowanych do potrzeb kandydatów w godz. 6:00 - 22:00.

Miejsce startu i zakończenia jazd: zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z instruktorem nauki jazdy

Plac manewrowy: Warszawa, ul. Woronicza 29 (trzy przystanki od stacji Metro Wierzbno). Rozpoczęcie i zakończenie zajęć jest również możliwe w Warszawie przy ul. Włościańskiej 52 (stacja Metro Marymont). Plac manewrowy jest oświetlony.

Szkolenia prowadzimy na pojazdach różnego typu:

  • autobusy miejskie (przegubowe, wielkopojemne) z automatyczną skrzynią biegów (Solaris oraz Solbus), identyczne jak wykonywana jest praca w Miejskich Zakładach Autobusowych Sp. z o.o. w Warszawie
  • turystyczne (Solaris, Autosan, Iveco, Solbus),
  • pojazd ciężarowy marki MAN.

Nasze pojazdy wyposażone są w nowoczesne systemy:
- przeciwdziałający blokowaniu kół przy hamowaniu,
- kontroli trakcji oraz
- system stabilizacji toru jazdy
.

 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania:

Ośrodek Szkolenia Kierowców 

Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o.

ul. Woronicza 29 

02-640 Warszawa 

Mapka dojazdu do zajezdni Woronicza - link

Nasze biuro znajduje się na parterze w budynku Oddziału Przewozów „Woronicza”, wejście przez portiernię.

Ośrodek Szkolenia Kierowców przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

Kontakt:
tel. 22 502 85 00 lub 22 619 51 65
fax.: 22 502 85 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Jako szkoła nauki jazdy jesteśmy zarejestrowani również na stronie: www.prawojazdywarszawa.pl

Dajemy gwarancję zadowolenia z udziału w szkoleniach proponowanych dla Państwa.

Serdecznie zapraszamy!